SQlab ergowave

O sedlech SQlab ergowave

Tvar ERGOWAVE® – byl vyvinut v rámci výzkumného projektu SQlab sponzorovaného Spolkovým ministerstvem hospodářství a technologie, ve spolupráci s Frankfurtskou univerzitou aplikovaných věd a Frankfurtskou univerzitní nemocnicí

Poprvé se v rámci výzkumného projektu podařilo vypočítat síly působící na lidské tělo a sedlo jízdního kola a jejich maximální zatížení až do nejhlubších struktur těla.

Konečným výsledkem je nový tvar sedla ERGOWAVE® pro sportovní posed na silničním a MTB kole s absolutně nejlepšími hodnotami pod maximálními limity zatížení ve všech testech.

Průběh studie

Předběžná analýza
Dr. Stefan Staudte provedl metaanalýzu tolerance tlaku jednotlivých typů tkání z existujících studií z let 1976-2012.

Výsledek
„…při přibližně 15 N/cm² je dosaženo 97 % maximální tolerance tkáně pro střednědobé (přibližně 1 – 5 h) tlakové zatížení.

Výzkumný projekt

Souběžně s tím jsme v roce 2013 zahájili výzkumný projekt financovaný Spolkovým ministerstvem hospodářství a technologie, jehož cílem je společně s Ústavem materiálových věd na Frankfurtské univerzitě aplikovaných věd a Univerzitní nemocnicí ve Frankfurtu nad Mohanem vyvinout biomechanicky-ergonomicky optimalizovaná sedla jízdních kol s využitím virtuálního lidského modelu.
Zde se nám poprvé podařilo vypočítat síly působící až do hloubkových struktur těla.

Cíl

Zkonstruovat sedlo tak, aby maximální zatížení v pro jednotlivé tkáně bylo nižší než 15 N/cm². Z hlediska ergonomie cyklistických sedel to znamená, že musí být optimalizována a přizpůsobena na základě znalosti biomechaniky.

 

Testovací fáze

V testovací fázi vývojového projektu byly provedeny rozsáhlé testovací jízdy na sedlech dříve vypočtených tvarů a kombinací materiálů.

Testovací tým SQlab SnaQe, který nyní tvoří téměř 100 mezinárodních testovacích jezdců, opakovaně hodnotil různé prototypy přímo v praxi.

V posledním kroku byly vybrané tvary testovány jako obvykle v laboratoři SQlab, mimo jiné pomocí systémů pro měření tlaku a vlivu na výkon.

Přehledné srovnání sedel Ergowave

Sedla SQlab ergowave přehledně

Sedla Ergovave jsou sedla zaměřená na sportovní cyklisty.
Mají společný tvar, rozdíly najdete především při zkoumání rozměrů, jako šířka nosu a výška polstrování a celková délka.
Tyto detaily pak sed perfektně přizpůsobují sedla potřebám jednotlivých skupin cyklistů. 
Při výběru mějte na paměti, že jde o velmi podobná sedla a doporučené skupiny určení se navzájem prolínají. Možnost výběru je skvělá, a díky široké nabídce značky SQlab 
Jsme rádi, že Vám můžeme nabídnout tuto skvělou možnost.

Pojďmě si teď projít sedla jedno po druhém. 

nejvyšší polstrování, je tedy nejměkčí, vyrábí se v šířkách 13-16 cm. Na bocích je sedlo opatřeno kevlarovým potahem, díky tomu je chráněno proti prodření při pádech.
Zadní část je navíc opatřena protiskluzovou úpravou pro jistější posed.
Sedla SQlab 6OX jsou určena pro vyznavače terénní cyklistiky, na kola s vyváženým posedem, kterým se podaří v sezoně vyrazit na kolo většinou jednou až dvakrát týdně, jsou vhodné také pro cyklisty na elektrokolech, nebo na gravel kolech cyklistů, kteří se rádi kochají. 

Sedlo sqlab 611 má o něco nižší polstrování než 6OX. Vyšší tvrdost znamená vyšší přenos energie. Je stvořeno pro sportovněji zaměřené cyklisty, kteří usedají na kolo velmi často, s železnou pravidelností jednou a vícekrát týdně. Ocení jej tedy vyznavači XC ježdění, účastníci cyklomaratonů a všichni, pro které je kolo součást života.
Je nabízeno ve čtyřech variantách: 

SQlab 612 Je tvrdé sedlo určené zejména pro silniční cyklistiku. Lze jej dobře využít i pro jízdu v terénu u cyklistů zaměřených především na výkon. Nevýhoda při použití na horském kole je absence kevlarové ochrany boků sedla. 
Stejně jako typ SQlab 611 Je nabízeno ve čtyřech variantách:  

Bylo vyvinuto pro čistokrevné závodníky s důrazem především na váhu a dokonalý přenos energie. Je ze všech sedel ergowave nejtvrdší a nejlehčí.
K dispozici ve dvou variantách.

60X ergowave

Nejvyšší polstrování a nejširší špička ze sedel rodiny ergowave. Skvělé na e-bike, trailbike, enduro kolo, nebo gravel bike.
Navštívit v eshopu

611 ergowave

Sportovní MTB sedlo vhodné pro všechny, kteří jezdí pravidelně na horském kole s motorem i bez něj.
Navštívit v eshopu

612 ergowave

Je určeno především pro silniční cyklisty a cyklisty. Tvrdé polstrování, skvělý přenos energie.
Navštívit v eshopu

612 R

Čistě závodní sedlo pro všechny, kteří šetří na kole každý gram a chtějí nekompromisně letět vpřed.
Navštívit v eshopu
6OX úleva v perineální oblasti
72%
6OX Tvrdost
50%
6OX Délka sedla
280 mm
6OX šířka špičky
46 mm
6OX Výška polstrování
12 mm
611 úleva v perineální oblasti
65%
611 Tvrdost
55%
611 Délka sedla
280 mm
611 šířka špičky
44 mm
611 Výška polstrování
9 mm
612 úleva v perineální oblasti
63%
612 Tvrdost
60%
612 Délka sedla
275 mm
612 šířka špičky
40 mm
612 Výška polstrování
6 mm
612 R úleva v perineální oblasti
63%
612R Tvrdost
60%
612R Délka sedla
252 mm
612R šířka špičky
39 mm
612R Výška polstrování
3 mm